Шановні батьки!

Інтернет пропонує колосальну кількість можливостей для навчання, але є і велика частка інформації, яку ніяк не можна назвати ні корисною, ні надійною. Користувачі Мережі повинні мислити критично, щоб оцінити точність матеріалів; оскільки абсолютно будь-хто може опублікувати інформацію в Інтернеті. Але діти схильні думати: «Раз в Інтернеті — значить, правильно».

​У газет або журналів є перевіряючі люди: коректор і редактор. Але Інтернет не зможе перевірити, наскільки правдива розміщена інформація.

Обмежуйте час перебування дитини в Мережі, щоб запобігти залежності!

ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ:

Правило 1. Уважно ставтеся до дій ваших дітей в «світовій павутині»:

Не відправляйте дітей у «вільне плавання» по Інтернету. Намагайтеся брати активну участь у спілкуванні дитини з Інтернет, особливо на етапі освоєння.

Розмовляйте з дитиною про те, що нового для себе він дізнається за допомогою Інтернет, щоб вчасно попередити загрозу.

​Правило 2. Інформуйте дитину про можливості і небезпеки, які несе в собі мережа:

Поясніть дитині, що в Інтернеті як в житті зустрічаються і «хороші» і «погані» люди. Поясніть, що якщо дитина зустрілася з негативом або насильством від іншого користувача Інтернет, йому необхідно повідомити про це близьким людям.

Навчіть дитину шукати потрібну йому інформацію і перевіряти її, у тому числі з вашою допомогою.

Навчіть дитину уважно ставитися до скачування платної інформації та отримання платних послуг з Інтернет, особливо шляхом відправки sms, — щоб уникнути втрати грошей.

Сформуйте список корисних, цікавих, безпечних ресурсів, якими може користуватися ваша дитина, і порадьте їх використовувати.

Правило 3. Виберіть зручну форму контролю перебування вашої дитини в Мережі:

Встановіть на комп’ютер необхідне програмне забезпечення — рішення батьківського контролю і антивірус.

Якщо ваша дитина — учень молодших класів і часто залишається вдома один, обмежте час перебування вашої дитини в Інтернеті.

Якщо комп’ютер використовується всіма членами сім’ї, встановіть його в місці, доступному для всіх членів сім’ї, а не в кімнаті дитини.

Створюйте різні облікові записи на вашому комп’ютері для дорослих і дітей. Це допоможе не тільки убезпечити дитину, але і зберегти ваші особисті дані.

Регулярно відстежуйте ресурси, які відвідує ваша дитина. Прості настройки комп’ютера дозволять вам бути в курсі того, яку інформацію переглядала ваша дитина.

Правило 4. Регулярно підвищуйте рівень комп’ютерної грамотності, щоб знати, як забезпечити безпеку дітей:

Використовуйте зручні можливості підвищення рівня комп’ютерної та Інтернет грамотності, наприклад, відвідування курсів, читання спеціальної літератури, консультації з експертами.

​ЯК УБЕРЕГТИСЯ ВІД НЕДОСТОВІРНОЇ ІНФОРМАЦІЇ?

Невірно уявлення про те, що десь існує безпечний Інтернет. Треба пам’ятати, що більшість ресурсів створюється з комерційною метою, і тут реалізуються чиїсь мети.

Відповідальність за відвідування учнями сайтів, непов’язаних з завданнями освіти і виховання та контроль відвідування ними відповідних сайтів в школі здійснює вчитель, вдома — батьки .

Кiлькiсть переглядiв: 39

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.